• rosetta-eswt header 3
  • rosetta-eswt header 1
  • rosetta-eswt header 2
 
 

2 NIEZALEŻNE KANAŁY | 0 ZŁ KOSZTÓW eKSPLOATACJI | 2 APLIKATORY W CENIE

Fala uderzeniowa Rosetta ESWT

Co to jest ESWT?

Na czym polega metoda ESWT?

ESWT (ang. Extracorporeal Shock Wave Therapy) - pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi to jeden z rodzajów leczenia z wykorzystaniem fali uderzeniowej. Powstająca w aparacie fala uderzeniowa generuje wysokie ciśnienie, które przenika na głębokość parenastu centymetrów w głąb ciała. W aparacie Rosetta ESWT fala powstaje przy wykorzystaniu metody elektromagnetycznej i jest transmitowana do obszaru bólowego, gdzie skupia się we wtórnym ognisku. W ten sposób fala trafia precyzyjnie w zmienione chorobowo miejsce, nie ingerując w sąsiadujące tkanki.

 

Czytaj więcej

Jak działa metoda ESWT?

Terapia ESWT wykorzystuje urządzenia skupiające falę uderzeniową we wnętrzu ciała człowieka, z maksimum w miejscu poddawanym leczeniu. Poza obszarem skupienia energia fali jest za mała, aby dawać efekt biologiczny. Umożliwia to precyzyjne aplikowanie fali w miejscu zmienionym chorobowo. Ciśnienie wyzwalane w trakcie produkcji fali waha się od 10 MPa do 100 MPa. Średni zasięg działania to około 12,5 cm, z maksimum na głębokości 6 cm. Aparaty do ESWT wytwarzają energię wykorzystując technikę elektrohydrauliczną, elektromagnetyczną lub piezoelektryczną. Impulsy generowane są z częstotliwością od 1 Hz do 8-10 Hz.

W aparacie Rosetta ESWT fala uderzeniowa powstaje dzięki metodzie elektromagnetycznej, a powstająca fala generuje ciśnienie o wartości do 5,3 Bar, co odpowiada 31 Barom według testu Hydrotonowego. Głębokość wnikania fali oraz moc fali uderzeniowej jest regulowana w prosty sposób na ekranie dotykowym aparatu co pozwala na dopasowanie parametrów terapii do indywidualnych potrzeb pacjenta.

 

Czytaj więcej

Do czego stosuje się metodę ESWT?

Metoda ESWT ma zastosowanie w schorzeniach skóry, mięśni, układu kostnego i stawów, w tym m.in. przy ostrodze piętowej, łokciu tenisisty i golfisty, dolegliwościach ścięgna Achillesa, przy leczeniu zaburzeń zrostu kostnego. Rosetta ESWT to nowoczesny aparat do terapii falami uderzeniowymi. Metoda ESWT wykorzystywana jest głównie do zwalczania przewlekłego bólu związanego z układem mięśniowo-szkieletowym w ortopedii, rehabilitacji i medycynie sportowej.

Aparat Rosetta jest bezpieczny, metoda ESWT charakteryzuje się wysoką skutecznością i minimalną inwazyjnością, a efekt terapeutyczny zauważalny jest już po kilku zabiegach z użyciem aparatu. Według badań terapia przy użyciu metody ESWT wykazuje 70-80% skuteczność u pacjentów, którzy wcześniej leczeni byli bezskutecznie metodami zachowawczymi.

Rosetta zastosowanie 1 Rosetta zastosowanie 2 Rosetta zastosowanie 3 Rosetta zastosowanie 4

Czytaj więcej

Jakie działanie na tkanki i komórki ma stosowanie fali uderzeniowej?

Specjaliści podkreślają przede wszystkim przeciwbólowe działanie fali – efekt analgetyczny wynika ze zmniejszenia stanu zapalnego i lokalnego wzrostu ukrwienia w miejscu działania fali. Gwałtowne zmiany ciśnienia wywołane uderzeniami fali prowadzą do rozbijania i rozpuszczania złogów wapniowych w tkankach, stymulują przekaźnictwo komórkowe, poprawiają krążenie w tkankach i wpływają korzystnie na regenerację naczyń krwionośnych w ścięgnach i mięśniach.

Stosowanie fali uderzeniowej poprawia elastyczność tkanek, stymuluje produkcję kolagenu, a nawet pobudza metabolizm komórek tłuszczowych, ułatwiając w ten sposób efektywną redukcję cellulitu. Dowiedziono, że zabiegi falą uderzeniową ESWT poprawiają wygląd skóry, zwiększają jej elastyczność i jędrność.

 

Czytaj więcej

ELEKTROMAGNETYCZNY MECHANIZM GENEROWANIA FALI

Aplikator jest najważniejszym elementem urządzenia do generowania fali uderzeniowej. Aplikator aparatu Rosetta ESWT jest wykonany w najbardziej zaawansowanej i innowacyjnej technologii, na bazie mechanizmu elektromagnetycznego. Co to znaczy? W dużym skrócie jest to umieszczony w aplikatorze magnes, wewnątrz którego jest metalowy bolec (trzpień). Prąd doprowadzony do magnesu wzbudza trzpień, który z kolei uderza w głowicę (końcówkę aplikatora), generując przy tym falę uderzeniową o mocy porównywalnej z ciśnieniem 5,3 Bara.

Zastosowana technologia daje nieocenione korzyści dla użytkownika. Najważniejsze z nich to: duża moc, brak jakichkolwiek kosztów eksploatacji, brak konieczności wymiany naboju (generatora fali uderzeniowej), bardzo niski koszt ewentualnej wymiany całego aplikatora (w przypadku uszkodzenia mechanicznego), różnorodność kształtu generowanej fali (różne końcówki głowicy), egonomiczny kształt aplikatora.

Elektromagnetyczny mechanizm generowania fali

Końcówki aplikatora - rodzaje generowanej fali uderzeniowej

Czytaj więcej

Przewaga terapii falą uderzeniową nad innymi metodami

  • efekty terapeutyczne widoczne nawet po 1-szym zabiegu
  • wysokie bezpieczeństwo metody
  • wysoka skuteczność potwierdzona klinicznie
  • terapia nieinwazyjna, w wielu przypadkach zapobiega interwencji chirurgicznej
  • leczenie obejmuje zwykle 3-5 zabiegów w tygodniowych odstępach
  • zabiegi prowadzone są w trybie ambulatoryjnym i w warunkach domowych
  • krótkie kilkunastominutowe sesje terapeutyczne
  • nie wymaga obciążenia organizmu środkami farmakologicznymi

 

Czytaj więcej
Zadaj pytanie
BardoMed.pl YouTube BardoMed.pl Google+ BardoMed.pl